ZENEI VILÁGNAP

„Az ének hűség otthonunkhoz, hűség múltunkhoz, édesapánkhoz, édesanyánkhoz, történelmünkhöz. Hűség az anyanyelvhez, hűség önmagunkhoz. Fontos éltető erő sok gonddal, bajjal küszködő világunkban, erőt ad a jövőért vívott kemény harcainkban. Aki énekel, nem magára gondol elsősorban. Azért énekel, mert az ének kitárulkozás, az ének vallomás, az ének vigasz, eszköz a másik emberhez, egy nagyobb közösséghez. Az ének a lélek megtartó ereje, azért van, hogy a szív el ne hervadjon.”(M.M.)

Az UNESCO Zenei Tanácsának felkérésére 1975-ben a világhírű hegedűművész és karmester Yehudi Menuhin meghirdette a Zene Világnapját október elsejére .
Iskolánk minden évben ,immár 12 esztendeje összehívja a Szabadság térre a nagycsoportos óvodasokat egy közös éneklésre.
A rendezvényt dr Nagyné Kecskeméti Ágnes énektanárnő szervezi ,játszik ,énekel szívvel-lélekkel az apróságokkal és a kilátogató alsó tagozatos tanulókkal,ezzel is népszerűsítve a zene szeretetét.