Tartalomjegyzék

KARÁCSONYFA DÍSZÍTŐ VERSENY

A Népkörös karácsonyfa díszítése jó hangulatban,közös munkával történt.A díszeket Karsai Gerti,Fodor Edit,és Tóthné Szabó Ildikó készítette.

ANGOL FOGLALKOZÁS

Farkas Márta Kedves Kolléganőnk jött ma hozzánk.
Bemutatkozás, játékok, karácsonyi dal, üdvözlőlap, (mindez angolul) színező...

Köszönjük!

VÁROSI MESE-ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY

A 2018.december 3-án megrendezésre került versenyen, a 2.évfolyamban iskolánk 2.b osztályos tanulója KAKUCSI MELINDA III.helyezést ért el.
 Gratulálunk neki!

KÉZMŰVES FOGLALKOZÁS

2.B

2018. november 30-án Czigányné Zsuzsa óvó néni látogatott meg minket újra,és tartott foglalkozást.
Gyönyörű angyalkák készültek a jó hangulatú, vidám kézműveskedés során.

RAJZOS-ZENÉS FOGLALKOZÁS

2.B

Vámos Robi egy kedves kolléganőjével közösen tartott foglalkozást nálunk.
Készült közös rajz a táblán,osztályszínező,volt közös gitározás,és közben rengeteg tanulás türelemről,toleranciáról,kreativitásról,figyelmességről.

NÉMET FOGLALKOZÁS

2.B

Szalkai Mária Kedves Kolléganőm tartott ma német foglalkozást a gyerekeknek. Mozgásos, játékos, rajzolós, vidám óra volt: évszakok, gyümölcsök, egészség, bemutatkozás és sok- sok szó németül.

HALLOWEEN

Tökfaragó versenyt hirdettünk, 5 tagú független zsűri értékelte a gyerekek munkáit és vetélkedővel egybekötve eredményt hirdettünk.

3.B KIRÁNDULÁS

Október 17-én a 3.b osztály a nagykőrösi Pálfája erdőben töltött egy napot  őszi tanulmányi kirándulás keretében. A kis csapat lelkes érdeklődéssel figyelte az őszi erdő nyújtotta szépségeket. A képek önmagukért beszélnek.

ÉRZÉKENYÍTŐ FOGLALKOZÁS

Október a látás hónapja. Ebből az alkalomból látogatott el hozzánk Pap Anita, Cegléd és Térsége Látássérültjeinek Egyesületének elnöke és kolléganője.
Az érzékenyítő foglalkozáson a gyerekek átérezhették,hogy milyen nehézségeket kell leküzdenie egy látássérült embernek, milyen segítő eszközök állnak rendelkezésére. Ezen kívül a segítségadás módjaiba is betekintést kaptak a gyerekek.

Köszönjük az érdekes, játékos, sokszínű, hasznos foglalkozást!

2.B KARATE FOGLALKOZÁS

Testnevelés órán Babicz László látogatott el hozzánk és tartott foglalkozást a gyerekeinknek. A gyakorlatok mellett játékos fogócska is szerepelt a foglalkozáson. Fegyelem, önfegyelem, pontosság, kitartás, amire szüksége volt a gyerekeknek a feladatok sikeres végrehajtásához.

2.B RAJZFOGLALKOZÁS

Egy újabb foglalkozás Vámos Robival, és két Gyémántjával: Lilivel és Bebivel. Táblai közös rajz, színező készítés, színezés, gyönyörű zene és rengeteg jókedv.

GESZTI-FESZTI-VÁL

Úton, útfélen gurul, pottyant, sokszor nagyon útban van, de nekünk kincset ért. Dobtuk, gurítottuk, átugrottuk, pakoltuk, daloltuk, szavaltuk és megfejtettük. Éljen a gesztenye! Megrendeztük az első Gesztenye Délutánt, azaz Geszti Feszti-vált!

RAJZKÉSZSÉG FEJLESZTŐ FOGLALKOZÁS

2018.09.21-én ismét ellátogatott hozzánk Vámos Robi. A szokásos, jó hangulatú rajzkészség fejlesztő foglalkozásokon a gyerekek megtapasztalhatták a közös rajzolás örömét, és az árnyékolás, tónusozás alapvető módjaival ismerkedhettek meg.

JUDO BEMUTATÓ

Rendhagyó tornaórával ébredtek 2018.09.11-én reggel iskolánk diákjai. A CVSE Judo Szakosztálya képviseletében, Vég Luca, Patyi Csanád és Sági Mátyás, tartottak egy rövid bemutatót. A kedvébresztő után a bátrabbak tatamira vethették magukat és testközelből is gyűjthettek új sport élményeket.

OSZTÁLYTEREM, FOLYOSÓ DEKORÁCIÓ

Szép dekorációkkal igyekszünk barátságosabbá tenni az osztálytermünket, a folyosót, hogy gyerekeink minél otthonosabban érezzék magukat az iskolában.